untitled-7

رکورد کامیون ۲۴۰۰ اسب بخاری ولوو با سرعتی مانند پورشه ۹۱۱

1 نظر برچسب:

کامیون های ولوو به تازگی توسعه خاصی یافته اند و این امر منجر به تولید یک غول ۱۲.۸ لیتری توربو دیزل شده که به تازگی توانسته دو رکود گینس را در فرودگادهی قدیمی در سوئد بشکند.

در داخل کابین آن به منظور کاهش وزن از فیبر کربن استفاده شده که در این زمینه ولوو را که از ایمن ترین خودروساز های جهان است زیر سوال برده. اما از لحاظ طراحی می توان گفت که این زیبایی متعلق به آینده است! به طوری که در مقایسه با کامیون های موجود در بازار نمی توان رقیبی یافت.

مهندسان این شرکت تغییرات قابل توجهی را در موتور این کامیون ایجاد کرده اند، موتور ۱۲.۸ لیتری توربو دیزلی که حداکثر خروجی آن رقم ۲۴۰۰ اسب بخار را با گشتاور شگفت آور ۴۴۲۵pf نشان می دهد، تغییراتی شامل اضافه کردن ۴ توربوشارژر به همراه رادیاتور water-cooled می باشد. قدرت باورنکردنی این کامیون دیزلی از طریق چرخ های محرکی که از گیربکس اتوماتیک دو کلاجه کمک می گیرد، هدایت می شود.

نتیجه این تغییرات بزرگ، این غول ۹۰۰۰ پوندی را در ۴.۶ ثانیه به هدف ۶۰ مایل در ساعت می رساند که در مقایسه با پورشه ۹۱۱ کاملا برابر اند. این کامیون مسافت ۵۰۰ متر را در ۱۳.۷ ثانیه با سرعت متوسط ۸۱ مایل در ساعت و ۱۰۰۰ متر را در ۲۱.۲ با سرعت متوسط ۱۰۵ مایل در ساعت طی کرد و در آخر سرعت آن به ساعت ۱۷۱ مایل در ساعت رسید، این دو برای دنیای کامیون ها رکورد هایی بودند که تنها یک بار اتفاق می افتد.

فناوری بالا در این کامیون با توجه به سرعت قابل مقایسه با ماشین های اسپرت سبب می شود تا خط تولید آن در سال های آینده شروع شود. مدیر عامل شرکت ولوو در بیانه ای گفت:”هدف ما از این کار ایجاد تفکری جدید در زمینه های طراحی و همچنین فنی بود و قصد ما اضافه کردن این کامیون به خط تولید شرکت است”

نظرات (1)

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *